strona główna

AKTUALNOŚCI WADO RYU STOWARZYSZENIE ZAJĘCIA O MNIE KONTAKT GALERIA LINKI HOME TESTY facebooksensei Ewa Owczarek (Bartczak)„Karate trenuje od dziecka...” tak zaczyna się większość informacji o mistrzach sztuk walki. W moim przypadku było inaczej. Od dziecka chciałam trenować karate... Niestety życie potoczyło się inaczej.


Na szczęście jeśli coś ma się w życiu zdarzyć to się zdarzy … wcześniej czy później. Pewnego dnia w szkole podstawowej najstarszego syna pojawiło się ogłoszenie „Zajęcia karate”. I tak zaczęła się przygoda z karate, moja i moich synów. Dzisiaj Kuba jest już dorosły i samodzielny, Dominik ma 2 kyu, a Łukasz 8 kyu.


Dla mnie przez wiele lat treningi karate były wytchnieniem od codzienności. Czekałam na nie. Szukałam okazji do dodatkowych treningów. W domu przestawiłam meble, żeby mieć miejsce do ćwiczeń. Latem na podwórku, jesienią na tarasie.... Krok po kroku, ruch po ruchu, forma po formie… Aż w 2014 roku zdałam na 1 dan przed soke Takayuki Kubota. Z czasem i treningiem zmieniało się też moje spojrzenie na karate. Mocny i twardy styl Gosoku Ryu zamieniłam na pełne harmonii Wado Ryu.


Dziś trenuję innych, ale sama uczę się nadal. Należę do Stowarzyszenie Wado Ryu Karate Do Polska i pogłębiam swoją wiedzę pod okiem sensei Seweryna Szulca. Od roku pod kierunkiem sensei Andrzeja Nowaka zgłębiam tajniki Shinkendo. W wolnej chwili zaglądam na zajęcia aikido do Budojo


Wszystko czego się nauczyłam chce przekazywać dalej. Zajęcia z dziećmi dają mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Obserwowanie jak dzieci się rozwijają, zdobywają nowe umiejętności, jak się zmieniają daje mi zapał do pracy :)


Zapraszam wszystkich chętnych na zajęcia. Nie tylko dzieci, bo jak widać na karate nigdy nie jest za późno.


Ps . Poza sztukami walki poświęcam swój czas również Ochotniczej Straży Pożarnej. Jestem członkiem OSP w Skułach. Mam przeszkolenie I i II stopnia, uczestniczę w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Prowadzę również zajęcia Zumby i Fitness.


AKTUALNOŚCI -- WADO RYU -- STOWARZYSZENIE -- ZAJĘCIA -- O MNIE- KONTAKT - GALERIA-- LINKI - TESTY - HOME